Bieńkowski i Grzesik triumfowali w bursztynowych biegach

IMG_0192

W biegu na dystansie 10 km zdecydowanie wygrał Tomasz Bieńkowski, który z czasem 45 minut i 30 sekund przekroczył linię mety. Zdecydowanie więcej emocji przyniosła rywalizacja na dystansie półmaratonu, gdzie o zwycięstwie Eugeniusza Grzesika zdecydowało nieco ponad 30 sekund.

W klasyfikacji open na dystansie 10 km Tomasz Bieńkowski wyprzedził Jacka Gałeckiego, który na metę wbiegł z czasem 47 minut i 41 sekund. Niedługo później na mecie zameldowały się Paulina Pietrzyk i Julia Pełechata, które w tej samej sekundzie przekroczyły linię mety. Trzecim mężczyzną na mecie był Mateusz Pietrzyk, który uzyskał czas 50 minut i 20 sekund.

Paulina Pietrzyk i Julia Pełechata triumfowały w klasyfikacji kobiet, a ich czas to 49 minut i 22 sekundy. Zawodniczki uzyskały przewagę jednej minuty nad Justyną Borys, a jej czas to 50 minut i 20 sekund..

Dystans półmaratonu Eugeniusz Grzesik pokonał w czasie 1 godziny 30 minut i 22 sekund. Drugi na mecie Henryk Chudy bieg pokonał w czasie 1 godziny 30 minut i 56 sekund. Trzecią lokatę zajął Norbert Górny z czasem 1 godziny 32 minut i 10 sekund.

Klasyfikację pań na dystansie półmaratonu wygrała Agnieszka Konkel z czasem 1 godziny 41 minut i 14 sekund. Drugą z pań na mecie była Anna Rzepecka z czasem 1 godziny 45 minut i 35 sekund. Trzecie miejsce przypadło Edycie Józefowicz z czasem 1 godziny 54 minut i 30 sekund.

Łącznie w obu biegach wystartowało 56 zawodników. Biegi zaliczane były do Koszalińskiego Rankingu Biegaczy.