Hołub-Kowalik najszybsza w Polsce!

LUBLIN 21.07.2018 LEKKOATLETYKA 94 MISTRZOSTWA POLSKI SENIOROW NZ MALGORZTA HOLUB KOWALIK FOT MAREK BICZYK PZLA

LUBLIN 21.07.2018 LEKKOATLETYKA 94 MISTRZOSTWA POLSKI SENIOROW NZ MALGORZTA HOLUB KOWALIK. FOT MAREK BICZYK PZLA

Znakomicie na Mistrzostwach Polski zaprezentowała się Małgorzata Hołub-Kowalik, która zdobyła złoty medal w biegu na czterysta metrów. Koszalinianka jednocześnie ustanowiła nowy rekord życiowy.
Bieg był bardzo szybki, Małgorzata Hołub-Kowalik od początku narzuciła wysokie tempo. Zawodniczka Bałtyku Koszalin nie dała się na ostatnich metrach wyprzedzić liderce polskich tabel Justynie Święty-Esetic.

Małgorzata linię mety przekroczyła ze znakomitym czasem 51.18 sekund. Czas mistrzyni Polski to czwarty wynik w historii polskiej lekkoatletyki, a dla Hołub-Kowalik to drugi złoty medal krajowego czempionatu (poprzednio triumfowała w 2014 roku w Szczecinie).

Srebrna medalistka uzyskała czas 51.26. Trzecie miejsce dla Igi Baumgart (51.73). W finale aż siedem zawodniczek uzyskało czasy poniżej 53 sekund, padły trzy rekordy życiowe.

Dodajmy, że coraz większymi krokami zbliżają się 24. Mistrzostwa Europy, które rozpoczynają się 8 sierpnia 2018 w Berlinie. Trzymajmy kciuki za Polskich sportowców, a w szczególności za koszaliniankę Małgorzatę Hołub-Kowalik.