KRB: Coraz mniej niewiadomych

ranking-biegaczy

W niedzielę 14 października odbyła się przedostatnia impreza zaliczana do rocznej klasyfikacji Koszalińskiego Rankingu Biegaczy. Niektórzy zawodnicy zapewnili sobie miejsca w pierwszej dziesiątce, inni umocnili się na podium.


Do zamknięcia klasyfikacji rocznej brakuje już tylko dwóch biegów, które odbędą się 28 października podczas Nocnej Ściemy (maraton i półmaraton). Po zawodach będzie już wszystko jasne.

Klasyfikację Panów już dzisiaj wiemy, że wygra z dużą przewagą Adrian Kępka, który podczas całego roku triumfował, aż 14 razy. Drugiego miejsca może być, również pewny Jasiek Stebelski, który 14 razy stawał na podium biegów zaliczanych do klasyfikacji Koszalińskiego Rankingu Biegaczy. Trzeciej lokaty pewny być nie może Miłosz Szkołuda (5 razy na podium), któremu może zagrozić jedynie Kamil Orzechowski (6 razy na podium).

Miejsca w pierwszej dziesiątce oprócz wyżej wymienionych mogą być pewni: Jacek Czapliński, Łukasz Hubert i Piotr Gawron. Utrzymania miejsc w pierwszej dziesiątce nie mogą być pewni natomiast Tomasz Bieńkowski, Eugeniusz Grzesik oraz Wiesław Jarosz. W pierwszej dziesiątce namieszać jeszcze mogą Radosław Rokosz, Arkadiusz Siadak, Mirosław Skrzyński, Jan Zwoliński i Szymon Polak.

Wśród kobiet, również znamy już triumfatorkę klasyfikacji rocznej, a jest nią Agnieszka Konkel, która 12 razy triumfowała podczas całego roku. Drugiej lokaty pewna być już może Julita Pełechata, która 9 razy stawała na podium. Najniższy stopień podium należy do Karoliny Chorąży, która 8 razy zajmowała miejsca w najlepszej trójce.

Miejsca w pierwszej dziesiątce kobiet pewne mogą być, również Alicja Wosztyl, Agnieszka Kęsik, Paulina Pietrzyk i Małgorzata Krzewińska. Miejsc w pierwszej dziesiątce nie mogą być jeszcze pewne Sabina Sznyter, Ewelina Szabla i Kornela Maksymowicz. O pierwszą dziesiątkę mogą jeszcze powalczyć Martna Chodor, Monika Nieckarz, Karolina Gołek, Marlena Borychowska i Dorota Brynkiewicz.

Pełne klasyfikacje przed ostatnią imprezą zaliczaną do Koszalińskiego Rankingu Biegaczy.

klasyfikacja przed ostatnimi zawodami – PANOWIE

klasyfikacja przed ostatnimi zawodami – KOBIETY

Informujemy, że listopadowe biegi będą zaliczanie do klasyfikacji przyszłorocznej, którą zakończą październikowe biegi.

Na przełomie listopada i grudnia Koszaliński Ranking Biegaczy zorganizuje uroczystą galę amatorskich biegaczy. Podczas imprezy nagrodzimy za całoroczną wysoką formę pierwsze dziesięć osób rankingu panów oraz najlepszą dziesiątkę kobiecego rankingu. Chcemy, aby ta gala stała się prawdziwym świętem amatorskiego biegania w Koszalinie. Chcemy, aby wydarzenie miało należytą dla tego wydarzenia oprawę m.in. cateringiem oraz profesjonalnym prowadzeniem uroczystości.

wspieraja-nas-1

 

Zabrania się kopiowania treści i zdjęć ze Sportowiec.info. Jesteś zainteresowany zdjęciem? Napisz: artur@sportowiec.info