RUNking czerwiec: Nagrody rozdane

Za nami kolejny miesiąc prowadzonej przez nasz portal Sportowiec.info klasyfikacji najlepszych biegaczy Koszalina i okolic. W czwartek 11 lipca na stadionie Bałtyk w Koszalinie nagrodziliśmy zawodników z podium. W minionym miesiącu najlepsi w RUNKING’u okazali się Rafał Majkowicz oraz Sabina Sznyter

Rafał Majkowicz triumf w czerwcu zawdzięcza głównie zwycięstwom w Biegu Politechniki na dystansie 5 km oraz w biegu Baltic Run w Mielnie na dystansie 3 km. Ponadto Rafał punktował w biegu 12 Mostów w Sławnie. Drugą lokatę wywalczył Dawid Garski, który okazał się najlepszy w biegu 12 Mostów w Sławnie oraz wygrał dzień później w Kierunku Wakacje w Polanowie na dystansie 5 km. Trzecie miejsce przypadło Mateuszowi Witkowskiemu, który triumfował w biegu Nad Regą oraz zajął piąte miejsce w biegu 12 Mostów w Sławnie.

Sabina Sznyter wygranie w czerwcowej klasyfikacji dały triumfy w Bobolickim Biegu Wolności na dystansie 10 km oraz w Kierunku Wakacje w Polanowie. Drugą lokatę wywalczyła Małgorzata Cygan, która jednocześnie debiutuje na naszym podium. Cygan znakomicie zaprezentowała się w Biegu Politechniki na dystansie 10 km, gdzie okazała się najlepsza. Ponadto zawodniczka zajęła trzecie miejsce w Dycha nad Regą w Świdwinie na dystansie 10 km. Podium zamyka Agnieszka Konkel, która jako jedyna w całej historii RUNkingu w miesięcznych zestawieniach jeszcze z „podium nie spadła”. Konkel w czerwcu dwukrotnie była druga, a miało to miejsce w biegu Politechniki na dystansie 10 km oraz w Kierunku Wakacje.