Superliga kobiet: Piotrcovia – Młyny Stoisław Koszalin 28:33

O jednym ze słabszych występów w tym sezonie w rozgrywkach PGNiG Superligi mogą mówić szczypiornistki zespołu Młyny Stoisław Koszalin. W meczu 6. serii uległy w Piotrkowie Trybunalskim miejscowej Piotrcovii 28:33.

Przed spotkaniem trudno było typować jego faworytki. Oba zespoły podeszły do meczu mając na koncie po 8 punktów. Zawodniczki Piotrcovii wyjątkowo dobrze radzą sobie w tym sezonie. Nie najgorzej spisują się także koszalinianki, które w poprzednim meczu ligowym pokonały aktualne mistrzynie Polski, MKS Perła Lublin.
Rywalizacja w Piotrkowie Trybunalskim rozpoczęła się pomyślniej dla tamtejszych szczypiornistek, które po trzech minutach prowadziły 3:1. Przez chwilę obie drużyny grały dość chaotycznie, ale z momentami nerwowości lepiej poradziły sobie przyjezdne. Niebawem na tablicy widniał remis 3:3, a w ósmej minucie, gdy rywalki grały w osłabieniu, „biało-zielone” po raz pierwszy prowadziły (5:4). Niewielką przewagą nie cieszyły się jednak długo. Wraz z upływającym czasem szala przechylała się na korzyść piotrkowianek (15. min – 10:6). Skutecznie przyczyniały się do tego bramkarka, Daria Opelt oraz bramkostrzelna Romana Roszak, która wcześniej występowała kilka lat w koszalińskiej ekipie. Wprawdzie Adrian Struzik, trener Młynów, patrząc na rozwój wydarzeń poprosił o przerwę w grze, ale krótka rozmowa i wskazówki na niewiele się zdały. Gospodynie meczu konsekwentnie zwiększały przewagę (19. min, 14:8). Tymczasem koszalinianki wciąż miały problemy ze znalezieniem sposobu na doskonale dysponowane w tym dniu przeciwniczki. Niebawem szkoleniowiec koszalińskiej ekipy po raz drugi poprosił o czas. Po nim „biało-zielonym” udało się częściowo zmniejszyć różnicę (28. min 16:13), ale zespoły schodziły do szatni przy prowadzeniu miejscowych 17:13. Co ciekawe, piotrkowianki w tej części meczu nie wykorzystały aż trzech rzutów karnych. To jednak nie przeszkodziło im uzyskać do przerwy bezpiecznej przewagi.

Drugą połowę zespoły rozpoczęły zmotywowane do walki, ale lepiej prezentowały się w niej szczypiornistki Piotrcovii, utrzymując pewne prowadzenie różnicą czterech bramek (38. min. 21:17). Koszalinianki miały kilka nieudanych akcji, ale w 40. minucie po dwóch skutecznych rzutach Gabrieli Urbaniak było już tylko 21:19 dla Piotrcovii. Później nadarzyła się okazja był całkiem zniwelować straty, kiedy sędzia odesłał Aleksandrę Oreszczuk na dwie minuty kary. Jednak „biało-zielone” tej szansy nie wykorzystały. Do końca spotkania zawodniczki Młynów nie mogły sobie poradzić z obroną rywalek oraz doskonale spisującą się w bramce Darią Opelt. Tymczasem piotrkowianki konsekwentnie realizowały swoje cele i dzięki temu zanotowały zwycięstwo. – Graliśmy z dobrym zespołem, w dodatku na ich terenie. Tym razem zabrakło po prostu konsekwencji w tym co robimy. Wiem co zawiodło i przeanalizuję to z zespołem. Niemniej jednak widziałem zaangażowanie drużyny w tym meczu i momenty bardzo dobrej gry – mówił Adrian Struzik, trener Młynów Stoisław.

Skład i bramki Piotrcovia Piotrków Trybunalski: Daria Opelt, Karolina Sarnecka – Oktawia Płomińska 4, Aleksandra Zaleśny 2, Magdalena Drażyk 2, Sylwia Klonowska 4, Aleksandra Oreszczuk, Romana Roszak 7, Magda Więckowska 5, Daria Szynkaruk 1, Małgorzata Trawczyńska 2, Aleksandra Abramowicz, Lucyna Sobecka 3, Vitoria Macedo 3.

Skład i bramki Młyny Stoisław Koszalin: Oleksandra Krebs, Katarzyna Zimny – Gabriela Urbaniak 5, Paula Mazurek 2, Anna Mączka 6, Julia Zagrajek 1, Natalia Volovnyk 1, Emilia Kowalik 2, Hanna Rycharska 4, Adrianna Nowicka, Lesia Smolinh 2, Martyna Borysławska 2, Iuliia Andriichuk 3, Daria Somionka