Superliga kobiet: Wysokie zwycięstwo Młynów

Zwycięstwem 33:24 nad Startem Elbląg zakończyły rok szczypiornistki Młynów Stoisław Koszalin. We własnej hali podopieczne Adriana Struzika w trwającym sezonie spisują się bardzo dobrze. Pokonanie Startu było czwartą wygraną we własnej hali na pięć rozegranych spotkań.

Oba zespoły od pierwszej minuty miały problem ze skutecznością. Po 10 minutach rywalizacji było 3:1 dla gospodyń. Następnie Młyny Stoisław straciły prowadzenie, ale tylko na chwilę. Trzy bramki rzucone z rzędu wyprowadziły koszalinianki na prowadzenie 6:3 w 16 minucie. W drugim kwadransie pierwszej połowy zespół Adriana Struzika powiększał przewagę i na przerwę jego podopieczne schodziły z prowadzenie 14:8.

Po zmianie stron przebieg wydarzeń na parkiecie nie uległ zmianie. Nadal to zespół z Koszalina kontrolował przebieg wydarzeń na parkiecie.

Zespół z Elbląga w ostatnim kwadransie rywalizacji zaczął odrabiać straty, ale przewaga Młynów była zbyt duża.

Ostatnie słowo należało do koszalinianek, które ostatecznie całe spotkanie wygrały 33:24.

W 9 rozegranych spotkaniach zespół Młyny Stoisław Koszalin zdobył 14 punktów. Koszalinianki są obecnie czwartym zespołem w PGNiG Superlidze kobiet.