PZLA: Hołub-Kowalik trzecia w Polsce!

Koszalinianka Małgorzata Hołub-Kowalik wywalczyła brązowy medal 65.PZLA Halowych Mistrzostwa Polski, które w miniony weekend (20-21.02.2021) odbyły się w Toruniu.

Świetną walkę można było zobaczyć podczas biegu pań na dystansie 400 metrów. Tytuł obroniła Justyna Święty-Ersetic osiągając najlepszy wynik w sezonie: 52.02. Raciborzanka już po pierwszym okrążeniu objęła prowadzenie, którego nie oddała do mety.

– Na szczęście pierwsza zeszłam do bandy i uniknęłam zbędnych przepychanek – relacjonowała bieg mistrzyni kraju.

Ponownie zaimponowała młodziutka Kornelia Lesiewicz, która przed tygodniem poprawiła rekord Polski juniorek. W niedzielę wyśrubowała ów rekord zostając halową wicemistrzynią Polski z czasem 52.56!

– Jestem bardzo szczęśliwa. Miałam to szczęście, że biegałam za Justyną, która startowała z trzeciego toru. Trzymałam się jej, a ona była dla mnie swego rodzaju zającem – śmiała się po biegu Lesiewicz.

Formę niespełna 18-letniej Gorzowianki doceniła Święty-Ersetic.

– Już po mistrzostwach juniorów było widać, że Kornelia ma jeszcze rezerwy. Dziewczyna ma talent i będę trzymała kciuki za jej karierę. Mam nadzieję, że jeszcze będziemy miały okazję pobiec razem w sztafecie – komplementowała młodszą koleżankę zwyciężczyni.

Brązowy medal wywalczyła Małgorzata Hołub-Kowalik (52.86), a poniżej 53 sekund pobiegła także czwarta na mecie Natalia Kaczmarek (52.98).