Hołub-Kowalik: w formie przed Igrzyskami

W niedzielę 20 czerwca koszalinianka Małgorzata Hołub-Kowalik z bardzo dobrej strony zaprezentowała się podczas 67.Orlen Memoriał Janusza Kusocińskiego. W biegu na dystansie 400 metrów zawodniczka zajęła czwarte miejsce z bardzo dobrym czasem 51’45”, co jest dobrą prognozą przed nadchodzącymi Igrzyskami Olimpijskimi.

Zawody wygrała Batrice Masilingi z Namibii z czasem 48’88”. Drugie miejsce wywalczyła Roxana Gomez z Kuby, która metę przekroczyła z czasem 50’76”. Podium uzupełniła Justyna Święty-Ersetic z czasem 51’04”.

Dla Małgorzaty Hołub-Kowalik czas 51’45” jest najlepszym czasem w sezonie. Dodatkowo jest to jej drugi wynik w 15-letniej karierze.

W najbliższy czwartek 24 czerwca rozpoczynają się 97. PZLA Mistrzostwa Polski. Hołub-Kowalik wystartuje w biegu na 400 metrów i w sztafecie 4x400m