Brąz i złoto Hołub-Kowalik na mistrzostwach Polski

Małgorzata Hołub-Kowalik wywalczyła brązowy medal w biegu na 400 metrów podczas drugiego dnia lekkoatletycznych mistrzostw Polski rozgrywanych na poznańskim Golęcinie. Pierwsza była rewelacyjna w bieżącym roku Natalia Kaczmarek, a tuż za nią uplasowała się Justyna Święty-Ersetic. Ponadto Hołub-Kowalik wygrała ze swoimi klubowymi koleżankami bieg sztafetowy 4×400 metrów.

Najszybsza Polka w tym sezonie, czyli Natalia Kaczmarek, wygrywając w Poznaniu potwierdziła dominację na krajowych bieżniach. Na mecie zdecydowanie wyprzedziła liderki. Uzyskała czas 50.72 – to trzeci najlepszy wynik w tym roku w Europie! Kaczmarek została czwartą Polką, która pokonała 400 metrów w czasie poniżej 51 sekund. Jej wynik to także rekord mistrzostw Polski.

Drugie miejsce zajęła Justyna Święty-Ersetic (51.52).

Trzecia była Małgorzata Hołub-Kowalik (51.77). Za podium finiszowały Iga Baumgart-Witan (52.17) oraz biegnąca na pierwszym torze Anna Kiełbasińska (52.20).

No i jest to o czym marzyłam ! Medal w roku olimpijskim smakuje cudownie! ❤
Były ambicje na lepszy wynik, ale spokojnie na Igrzyskach pokażemy pazury z moimi dziewczynami!

czytamy na profilu Małgorzaty Hołub-Kowalik.

W sztafecie kobiet 4 x 400 metrów Małgorzata Hołub-Kowalik przyprowadziła na pierwszym miejscu drużynę UMCS-u Lublin. Panie uzyskały czas 3:36.70. Drugie miejsce zajęła sztafeta Optimy Radom (3:39.78), a trzecie ekipa AZSu-AWFu Kraków (3:40.58).