Hibner najszybszy. Ponownie tłum na Leśnej Piątce

IMG_7493W czwartek 22 czerwca odbyła się druga tegoroczna Leśna Piątka. Zawodnicy ponownie licznie zgromadzili się na linii startu. Pierwsze miejsce zajął Waldemar Hibner, który trasę pokonał w czasie 17’58”, a wśród kobiet z czasem 21’53 najszybsza była Wanesaa Frącz.


Hibner na trasie nie miał sobie równych. Drugie miejsce przypadło Adrianowi Kępce, który na finiszu wyprzedził kilku zawodników, a jego czas to 18’17”. Trzecią pozycję wywalczył Szymon Polak, który poprawił swój najlepszy czas na Leśnej Piątce o blisko minutę. Jego czas to 18’49”

Najszybszą kobietą okazała się Wanesaa Frącz z Białogardu z czasem 21’53”, drugie miejsce wśród pań zajęła Ewelina Szabla z Koszalina, która uzyskała czas 22’58”. Podium uzupełniła Julita Pałechata z Kołobrzegu, która linię mety minęła z czasem 23’46”.

Na mecie pełnoletni uczestnicy otrzymali drugi „klocek” układanki, zaś najmłodsi otrzymali kolejny kolorowy lisek. Lisy wykonała niezawodni pracownicy firmy GIPO, która od początku Leśnej Piątki wykonuje te precyzyjnie skrojone medale.

Wielbiciele Leśnej Piątki kolejną szansę na rywalizację na tej trasie będą mieli dopiero we wrześniu. W tegorocznej edycji organizatorzy przygotowali „zaledwie” trzy biegi na trasie Leśnej Piątki i właśnie ostatnia odbędzie się we wrześniu.

Natomiast już 24 czerwca odbędzie się Leśna Piątka ULTRA, w której uczestnicy będą pokonywać łącznie przez dwanaście godzin. Cały dzień rywalizacji to wielka sprawa. Organizatorzy zapraszają do kibicowania przez cały dzień toczyć się będzie rywalizacja indywidualna i sztafetowa w biegu 12-godzinnym.

Kolejną imprezą organizowaną przez Rozbiegany Koszalin będzie Kurs na Chełmską na dystansie 5 km. Tego samego dnia odbędzie się, również najtrudniejszy w regionie pierwszy w historii półmaraton Pętli Tatrzańskiej. Imprezę poprowadzi najlepszy spiker biegów w Polsce – Roman Toboła. Zapisy trwają.

Leśna Piątka jest zaliczana do koszalińskiego rankingu biegaczy. Kolejna szansa na zdobycie punktów do rankingu 1 lipca. Lipiec rozpocznie się od Biegu 12 Mostów w Sławnie.

Ranking zaktualizujemy w ciągu najbliższych dni. Przepraszamy jednocześnie, że w ostatnim czasie nie aktualizowaliśmy klasyfikacji. Powód? Po prostu osoba zajmująca się rankingiem była na urlopie. Całość zostanie nadrobiona.

 

Zdjęcia wykonała Alex

« 1 z 2 »