Majowy maraton biegowy w regionie

IMG_0992Biegacze w maju na brak imprez nie mogą narzekać. W naszym regionie odbędzie się, aż 10 zawodów w 6 z nich nie zapłacimy za udział. Organizatorzy biegów pomyśleli dosłownie o każdym, bowiem do pokonania są dystanse od 1 mili przez 3, 5,6, 10, 12 km, półmaraton, a na maratonie kończąc.


Pierwszymi zawodami będą zawody typu ekstremalne. W Sianowie 1 maja spotkają się śmiałkowie, którzy zmierzą się z trudami Biegu Asterixa. Organizatorzy przygotowali 3 dystanse. Pierwszym z nich odcinek 3 km z przeszkodami, drugim 6 km z przeszkodami, a dla prawdziwych twardzieli trasa 12 kilometrowa z przeszkodami.

Następnie biegacze będą mogli pobiec w Koszalinie, gdzie odbędzie się Bieg Górski. Na terenie koszalińskiej Góry Chełmskiej uczestnicy pokonają dystans 5 km. Jednocześnie istnieje możliwość pobiegnięcia w sztafecie trzyosobowej (trzech zawodników pokonuje dystans 5km, a ich czasy następnie się sumują).

W pierwszą majową sobotę zapraszamy do Kołobrzegu, w którym odbędą się dwa duże biegi. Pierwszy na dystansie półmaratonu, a drugi to oczywiście maraton. Kolejnego dnia 7 maja w Manowie odbędą się zawody na dystansie 5 km, a udział jest bezpłatny.

Już 11 maja oczekiwany przez większość biegaczy w regionie pierwsza runda Leśnych Piątek. W poprzednich biegach organizowanych przez SFX startowało po kilkaset osób za każdym razem. Jest duże prawdopodobieństwo, że i tym razem wielu koszalinian wybierze właśnie ten bieg.

Amatorzy biegania następną imprezę mają już 13 maja, kiedy w Sławnie odbędzie się Bieg Święców. Do pokonania będzie 10 km, a udział jest darmowy.

16 i 30 maja odbędą się jedne z ulubionych w ostatnim czasie mil. Będą to pierwsze letnie edycje proponowanych przez TKKF Koszalin biegów. W Zimowych i Wiosennych biegach na dystansie 1,609 km uczestniczyło blisko setka mieszkańców Koszalina za każdym razem.

W maju odbędzie się jeszcze bieg na dystansie 10 km w Darłowie. Udział w tej biegowej zabawie jest bezpłatny.

Ostatnim akcentem biegowym w maju będzie Bieg Wenedów. Tegoroczna edycja koszalińskiego biegu odbędzie się na dwóch dystansach 1 mili oraz 10 km.

Wszystkie biegi będą zaliczane do prowadzonego przez nasz portal Sportowiec.info rankingu. Jesteśmy pewni, że część z was drodzy biegacze walczy o kolejne cenne punkty naszego rankingu koszalińskich biegaczy. Ostatnie biegi pokazały, że m.in. Paweł Bednarz, który jest liderem rankingu, wcale nie musi wygrywać za każdym razem. Walkę z Pawłem w ostatnich tygodniach nawiązał Kamil Orzechowski, który już raz pokonał Bednarza, a pod jego nieobecność zgarnął 100 punktów i w krótkim czasie odrobił, aż 140 punktów do swojego rywala.

W maju do zdobycia jest, aż 1000 rankingowych punktów, co oznacza, że wszystko może się zmienić w klasyfikacji. Każdemu z was życzymy dobrych czasów, rekordów życiowych, a także wiele punktów w naszej zabawie. Cieszy, również fakt, że przed każdymi zawodami słyszymy wiele ciepłych słów dotyczących rankingu. Nie pozostaje nic innego jak powiedzieć: Do zobaczenia na majówkowych biegach.

Harmonogram biegów majowych:
1 maja Sianów 16:00 – 12 km/ 6 km / 3km – wpisowe: 30 zł – Bieg Asterixa
3 maja Koszalin 16:00 – 5 km – wpisowe: 30 zł – Bieg Górski
6 maja Kołobrzeg 9:00 – 42,195 km, 21,097 km – wpisowe: 95 zł z koszulką, 75 zł bez koszulki – Kołobrzeg Maraton
7 maja Manowo 12:00 – 5 km – wpisowe: bezpłatny – Bieg Wiosenny
11 maja Koszalin 19:00 – 5km- wpisowe: bezpłatny – Leśna Piątka
13 maja Sławno – 16:00 – 10 km – bezpłatny – Bieg Święców
16 maja Koszalin – 19:00 – 1 mila – wpisowe: bezpłatny – 1 Letnia Mila Biegowa
20 maja Darłowo – 13:00 10 km – wpisowe: bezpłatny – Darłowska Zadyszka
27 maja Koszalin – 18:00 – 10 km / 1 mila –  wpisowe: 30 zł – Bieg Wenedów
30 maja Koszalin – 19:00 – 1 mila – wpisowe: bezpłatny – 2 Letnia Mila Biegowa