Piętnasty Bieg Wenedów już w sobotę

IMG_8913Sobota 27 maja będzie okazją do kolejnej rywalizacji biegaczy w Koszalinie odbędzie się już piętnasta edycja Biegu Wenedów. Obecnie na listach startowych znajduje się blisko trzysta zawodników. Bieg Główny poprzedzi rywalizacja na jednej mili, a także biegi dzieci i młodzieży.
Niestety na listach startowych nie znaleźliśmy żadnego z zawodników, którzy w 2016 roku stanęli na podium. W ubiegłym roku najszybszym zawodnikiem na dystansie 10 km okazał się Tadeusz Zblewski (Bytów) z czasem 35 minut i 25 sekund. Drugie miejsce zajął Mateusz Witkowski z Koszalina ze stratą 5 sekund do triumfatora. Podium uzupełnił Mateusz Wojtkiewicz (Białogard) ze stratą 24 sekund do Zblewskiego.

Najszybszą kobietą w 2016 roku była Magda Witkiewicz z Białogardu, która bieg ukończyła z czasem 41 minut i 51 sekund. Druga na mecie była Małgorzata Kasprowicz ze Słupska, której czas to 45 minut i 47 sekund, Ewelina Szabla z Miasta, a jej czas to 47 minut i 39 sekund.

Na starcie zobaczymy natomiast Szymona Polaka (4 miejsce w 2016), Piotra Gawrona (5 miejsce), Rafała Ryśkiewicza (7 miejsce) oraz Burmeister Burhkardt (9 miejsce). Ponadto ciekawie zapowiada się walka Kamila Orzechowskiego i Kamila Bednarza, obaj panowie w bieżącym roku stoczyli kilka zaciętych walk na trasach biegowych w całym regionie. Emocji z pewnością nie zabraknie. Z ubiegłorocznego kobiecego podium w tegorocznym biegu wystąpi jedynie Ewelina Szabla. W walce o zwycięstwo powinna liczyć się, również Agnieszka Konkel z Koszalina. W ścisłej czołówce powinny się znaleźć również Izabela i Martyna Chodor.

mapy bieguW bieżącym roku z powodu remontu dróg organizatorzy musieli zmienić trasę biegu. Start będzie miał miejsce na ulicy Młyńskiej (obok Rynku Staromiejskiego), następnie zawodnicy pobiegną w stronę ulicy Zwycięstwa, gdzie skręcą w stronę dworca PKS, przy którym zawrócą, kolejno pobiegną ulicą Zwycięstwa na wysokości Domku Kata, gdzie skręcą do Parku Książąt Pomorskich, po czym wybiegną na ulicę Młyńską w okolicy muzeum i udadzą się w stronę ratusza. Zawodnicy powyższą trasę pokonają pięciokrotnie.

Start biegu na dystansie 10 km odbędzie się o godzinie 18:00. Bieg główny poprzedzą biegi dzieci i młodzieży, a także bieg na dystansie 1 mili.

Biegi na 10 km i 1 mili będą liczyć się do Koszalińskiego Rankingu Biegaczy.

 

 

Wyniki:
2016-05-22-KOSZALIN-XIV-Miedzynarodowy-Bieg-Wenedow-10km
2015-05-24-KOSZALIN-XIII-Miedzynarodowy-Bieg-Wenedow-10km
2014-05-25-KOSZALIN-XII-Międzynarodowy-Bieg-Wenedow-10km
2013-05-26-KOSZALIN-XI-Międzynarodowy-Bieg-Wenedow-10km
2012-05-20-KOSZALIN-X-Międzynarodowy-Bieg-Wenedow-10km